НОВИНИ

Круглий стіл «Історія в сучасному педагогічному контексті»

7 листопада 2018р. студентським науковим товариством «Славістічні студії» було проведенено круглий стіл на тему «Історія в сучасному педагогічному контексті» та розглянуті  наступні питання:

  1. Сучасне викладання історії і теорія множинних інтелектів

  2. Глобальні проблеми та актуальні питання освітнього процесу.

  3. Практика використання інноваційних методик в українському просторі. Реалії,можливості ,перспективи.

Насамперед, велика увага приділялася дискусії щодо "теорії множинних інтелектів", виокремлення її плюсів і мінусів. Вона переросла у повнометражні дебати з викладачами, а це в свою чергу зацікавило нових, молодих колег, що тільки прийшли до НПУ ім. М. П. Драгоманова.

ЗУСТРІЧ ІЗ КРАКІВСЬКИМ ПРОФЕСОРОМ ЛІТУРГІКИ: ПОЛЬСКО-УКРАЇНСЬКІ ВІДНОСИНИ В ІСТОРИЧНОМУ КОНТЕКСТІ

У грудні 2017 року відбулася зустріч студентів Факультету історичної освіти НПУ ім. М.П. Драгоманова з отцем Пшемиславом Новаковським – професором Папського університету Йоана Павла ІІ у Кракові, керівником кафедри історії літургії, викладачем Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського у Києві, членом редакційної колегії «Polonia Sacra».

ЕТНІЧНІ МЕНШИНИ УКРАЇНИ. МИНУЛЕ І СУЧАСНЕ: ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ, РЕЛІГІЙНО-КОНФЕСІЙНИЙ ВИМІР

У березні 2017 року Студентським науковим товариством «Славістичні студії» був проведений «круглий стіл» на тему: «Етнічні меншини України. Минуле і сучасне: повсякденне життя, релігійно-конфесійний вимір». Присутні на заході зацікавлені студенти, аспіранти та викладачі, спеціально запрошені експерти з питань етнічної історії доктор історичних наук, професор, куратор «Славістичних студій» – Журба М.А., кандидат історичних наук Жолоб М.П. та кандидат історичних наук Гайдай В.В. заслухали спеціально підготовлену доповідь доктора історичних наук, професора Доценко В.О. за темою «Єврейська громада України: історія та сучасні виклики», у якій звернув увагу на наступні напрямки: законодавство про статус євреїв у Російській імперії; структуру єврейства; побут та діяльність, а також релігійні особливості етнічної меншини.

ДОМІНІКАНСЬКИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ В УНІВЕРСИТЕТІ ІМ. М. П. ДРАГОМАНОВА

ДОМІНІКАНСЬКИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ В УНІВЕРСИТЕТІ ІМ. М. П. ДРАГОМАНОВА
15 листопада 2017 року студенти Факультету історичної освіти Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова зустрілися на круглому столі з представниками Інституту релігійних наук святого Томи Аквінського, щоб дізнатися про Орден Проповідників і його діяльність в Україні.
 
Зі вступним словом до присутніх звернувся професор Михайло Анатолійович Журба, завідувач кафедри історії та археології слов’ян Факультету історичної освіти. Він висловив сподівання, що зустріч буде не просто цікава студентам, а й корисна для їхнього світогляду.
 

Cпосіб формування рейтингу успішності студентів – відвідувачів занять навчального курсу «історія слов’янських народів»

У відповідності до чинної кредитно-модульної системи формування рейтингу успішності студентів факультету історичної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова та розробленої співробітниками кафедри історії та археології слов’ян програми навчального курсу «Історія слов’янських народів» нарахування та розподіл балів, які може здобути студент у процесі опанування навчального матеріалу відповідної дисципліни, що слугують показником рівня засвоєння ним знань відбувається таким чином (беручи до уваги, що семестровий рейтинговий максимум становить 100 балів) (див. табл. 1):

1) 45 балів надається за успішне виконання трьох модульних підсумкових робіт. За кожен модуль, який складається з трьох запитань максимально можна отримати 15 балів, з розрахунку 5 балів за одне вдало розкрите питання.

РЕФОРМАЦІЯ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ МИСТЕЦТВІ XV – XVI СТОЛІТЬ: ІСТОРИЧНІ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ

РЕФОРМАЦІЯ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ МИСТЕЦТВІ XV – XVI СТОЛІТЬ: ІСТОРИЧНІ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ Опубліковано Анонім Нед, 02/18/2018 - 18:42 Версія для друку Реформація в європейському мистецтві XV – XVI століть: історичні репрезентації У квітні 2017 року на факультеті історичної освіти НПУ ім. М.П. Драгоманова виступив доктор теології, професор історії (Німеччина, Університет Фріденсау, університет Мартіна Лютера, Віттенберг) Йоханнес Хартлапп на тему «Реформаційний вівтар у Віттенберзі». Присутні на заході студенти, аспіранти та викладачі з цікавістю заслухали виступ Йоханнеса Хартлаппа. Професор детально розказав, а також у матеріалах слайдів унаочнив, як і наскільки мали вплив ідеї та події, які відбувались на терені Європи за доби Реформації, на тогочасне мистецтво, зокрема іконопис.